понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Драма во автоперална во Скопје: Попречувале полицајци во извршување на работни задачи

Драма во автоперална во Скопје: Попречувале полицајци во извршување на работни задачи

МВР денеска соопшти дека вчера во 14.00 часот во автоперална на ул.„Мирче Ацев“ во Скопје, полициски службеници ги лишиле од слобода П.Б и О.З., бидејќи при асистенција за отстранување на бесправно изграден објект ги попречувале полициски службеници во извршување на работни задачи.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Коронавирус