вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 146
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Драма во автоперална во Скопје: Попречувале полицајци во извршување на работни задачи

Драма во автоперална во Скопје: Попречувале полицајци во извршување на работни задачи

МВР денеска соопшти дека вчера во 14.00 часот во автоперална на ул.„Мирче Ацев“ во Скопје, полициски службеници ги лишиле од слобода П.Б и О.З., бидејќи при асистенција за отстранување на бесправно изграден објект ги попречувале полициски службеници во извршување на работни задачи.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.