понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

Драма во автобус на ЈСП: Патник навредуван и физички нападнат од контролор

Драма во автобус на ЈСП: Патник навредуван и физички нападнат од контролор

Г.М.(56) од скопско Марино, вчера пријавил дека истиот ден во 07.20 часот во автобус на ЈСП Скопје бил навредуван и физички нападнат од страна на контролор во ЈСП.

Случајот е пријавен во полициската станица Драчево, а се преземаат мерки за расчистување на случајот.