вторник, 23. април 2019. Вести денес: 116
home Хроника

Драма во автобус на ЈСП: Патник навредуван и физички нападнат од контролор

Драма во автобус на ЈСП: Патник навредуван и физички нападнат од контролор

Г.М.(56) од скопско Марино, вчера пријавил дека истиот ден во 07.20 часот во автобус на ЈСП Скопје бил навредуван и физички нападнат од страна на контролор во ЈСП.

Случајот е пријавен во полициската станица Драчево, а се преземаат мерки за расчистување на случајот.