среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 152
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

ДРАМА ВО АЕРОДРОМ: Слушнал пукање, па почувствувал болка во грбот и раката – кога видел кој пукал се му било јасно

ДРАМА ВО АЕРОДРОМ: Слушнал пукање, па почувствувал болка во грбот и раката – кога видел кој пукал се му било јасно

На 06.05.2022 во 11.00 часот во Полициската станица Аеродром, М.К.(28) од Скопје пријавил дека во текот на минатата недела во дворот од зградата, додека бил заедно со пријатели, слушнал пукање од огнено оружје и почувствувал болка во раката и грбот.

Според пријавеното, на местото од каде се слушнало пукањето го забележал М.Т.(28) од Скопје и се сомнева дека тој пукал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус