сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Драма во 5-ка на ЈСП: Нападната млада скопјанка

Драма во 5-ка на ЈСП: Нападната млада скопјанка

На 16.05.2018 година во 22:30 часот во Единицата за информации и команда Скопје, И.А. (35) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16:00 часот физички била нападната од непознато лице во автобус бр. 5 на Јавното сообраќајно претпријатие.

И.А.  повикала полиција и напаѓачот бил приведен во полициска станица.

Се работи за лицето Д.Х. (64) од Скопје.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус