четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 6
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Хроника

ДРАМА ВО 5 ЧАСОТ УТРИНАВА: Пронашла вкочанета почината жена која лежи на улица- еве ги деталите

ДРАМА ВО 5 ЧАСОТ УТРИНАВА: Пронашла вкочанета почината жена која лежи на улица- еве ги деталите

Вчера во 04.50 минути 28 годишниот Б.Т. од Велес пријавил дека на улица лежи почината жена,.Жената била пронајдена вкочанета како лежи на улица „Вера Циривири“ во месноста Потокот на левата страна од Велес.

Како што информира Верољуб Додевски, портпаролот на СВР Велес, при вршење на увид од страна на полицијата било констатирано дека станува збор за 71-годишната Н.Џ. од Велес.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство. Телото било предадено на обдукција во Институтот за судска медицина во Скопје.

Коронавирус