понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 187
home Хроника

Драма вчера вечерта на Бит Пазар- приведени се двајца скопјани

Драма вчера вечерта на Бит Пазар- приведени се двајца скопјани

На подрачје на Бит Пазар, вчера околу 22,20 часот, од полициски службеници од СВР Скопје биле лишени од слобода А.А.(21) и Ш.А.(22) двајцата од Скопје, бидејќи едното од лицата агресивно се однесувало, додека другото физички нападнало полициски службеник при вршење на службени дејствија.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус