среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 140
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Хроника

ДРАМА СРЕДЕ ЦЕНТАР: Поранешното момче ја истепал и го одзел мобилниот телефон и и го оштетил автомобилот

ДРАМА СРЕДЕ ЦЕНТАР: Поранешното момче ја истепал и го одзел мобилниот телефон и и го оштетил автомобилот

В.М. (21) од Скопје денеска во 03.25 часот во СВР Скопје пријавила дека пред продажен објект на ул.„Мајка Тереза“ била физички нападната од З.П. (21) од Скопје, со кого порано била во љубовна врска, информираат од МВР.

З.П. ја оштетил гумата од возилото „шкода“ со скопски регистарски ознаки со кое управувала пријавителката и ѝ го одзел мобилниот телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус