вторник, 29. септември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Драма со Скопје: Сопружници меѓусебно се пријавиле во полиција за напад со нож

Драма со Скопје: Сопружници меѓусебно се пријавиле во полиција за напад со нож

На 16.01.2019 година во СВР-Скопје околу 23,07 часот С.И.(38) пријавил дека физички бил нападнат од сопругата М.Л.И.(25), која употребила и нож, во стан во Скопје.

На 17.01.2019 околу 02 часот М.Л.И. пријавила дека била физички нападната од С.И., кој употребил и нож во стан во Скопје.

Од полицијата информираат дека се работи на расчистување на случајот, по што ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Коронавирус