вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Драма пред паркинг во Скопје- сакал со чекан да го нападне, а откако бил спречен со тврд предмет му го оштетил автомобилот

Драма пред паркинг во Скопје- сакал со чекан да го нападне, а откако бил спречен со тврд предмет му го оштетил автомобилот

На 06.08.2020 околу 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред зграда на ул.„Босна и Херцеговина“, А.М.(57) од Скопје со употреба на чекан се обидел да го нападне  Д.Д.(52), но бил спречен во намерата, по што со тврд предмет го оштетил паркираното патничко возило „пежо“, сопственост на Д.Д.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.