вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 12
home Хроника

Драма по расправија поради љубовна врска – со автомобили излетале од патот

Драма по расправија поради љубовна врска – со автомобили излетале од патот

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ѓ.К.(31) од с.Шемшово, тетовско, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „предизвикување на општа опасност“.

На 19.03.2021 во с.Стримница, по претходна расправија поради љубовна врска, пријавената, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, удрила во патничко возило „бмв“, управувано до Р.С., по што и двајцата изгубиле контрола над возилата и излетале од патот.

Коронавирус