вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 76
home Хроника

Драма на Зелен пазар: Се обиделе со закана да одземат пари, но не успеале, па скршиле стаклото на излог

Драма на Зелен пазар: Се обиделе со закана да одземат пари, но не успеале, па скршиле стаклото на излог

На 12.01.2022 во 16.00 часот било пријавено дека на Зелен пазар, во продавница во сопственост на Н.Н.(72) и А.Н.(71) од Скопје, две лица се обиделе со закана да одземат пари, но откако не успеале, со тврд предмет го скршиле стаклото на излогот.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус