среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Хроника

Драма на плоштад „Скендербег“: Им се заканувале по живот на полицајци, па избегале

Драма на плоштад „Скендербег“: Им се заканувале по живот на полицајци, па избегале

На Плоштад „Скендербег” во Скопје, вчера околу 22,10 часот по извршено легитимирање на А.И.(26) од Скопје, од страна на полициски службеници, истиот се вратил со поголема група лица упатувајќи им закани по животот на полициските службеници, по што лицата се дале во бегство.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и целосно расчистување на случајот.

Коронавирус