петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 193
home Хроника

Драма на паркинг во Скопје: Три лица му се заканиле и го ограбиле

Драма на паркинг во Скопје: Три лица му се заканиле и го ограбиле

Вчера во 15.10 часот во СВР Скопје, С.К.(40) од Скопје пријавил дека во 15.00 часот на паркинг на ул.„Душан Тасковиќ“ три лица со закана му одзеле чанта со пари и лични документи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021