вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 56
home Хроника

Драма на паркинг на Бит Пазар: Неколку агресивни лица му го оштетиле возилото

Драма на паркинг на Бит Пазар: Неколку агресивни лица му го оштетиле возилото

Вчера во 20.00 часот во СВР Скопје, О.З.(46) од Скопје, кој управувал патничко возило „пежо“, со скопски регистарски ознаки, пријавил дека околу 15.30 часот, на паркинг простор во близина на Бит Пазар, по претходна расправија, неколку лица се однесувале агресивно и му го оштетиле возилото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус