вторник, 28. март 2023. Вести денес: 111
home Хроника

Драма на гробиштата Бутел: Куче влечело човечка нога

Драма на гробиштата Бутел: Куче влечело човечка нога

Граѓанин вчера околу 19:30 часот пријавил дека втората капија за влез на гробиштата „Бутел“ било забележно како куче скитник влечело дел од човечко тело, нога.

Од страна на полициски службеници било излезено на местото на настанот и од страна на увидна екипа од СВР-Скопје бил извршен увид.

По наредба на Јавен обвинител пронајдениот дел од човечкото тело било предадено во Институтот за судска медицина за натамошно вештачење.

 

loading...