вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 138
home Хроника

Драма на „Џон Кенеди“: Со закана кон вработените се обидел да изврши разбојништво, но не успеал

Драма на „Џон Кенеди“: Со закана кон вработените се обидел да изврши разбојништво, но не успеал

Вчера во 18.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на ул.„Џон Кенеди“ во Скопје, едно лице со закана кон вработените се обидело да изврши разбојништво, но не успеал.

Извршен е увид од екипа на СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Локални избори 2021