среда, 29. март 2023. Вести денес: 139
home Хроника

Драма на Бит Пазар: Поради недоразбирање во сообраќајот му се заканувал со огнено оружје

Драма на Бит Пазар: Поради недоразбирање во сообраќајот му се заканувал со огнено оружје

Вчера во 13.00 часот во СВР Скопје, Р.К.(39) од Скопје пријавил дека околу 08.10 часот, на подрачјето на Бит Пазар, по претходно недоразбирање во сообраќајот, му биле упатени закани со огнено оружје од И.А. (29).

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од полицијата.