вторник, 2. март 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Драма меѓу револтирани граѓани и полицијата во Скопје Север: Контејнери среде улица, сообраќајот блокиран- еве ја причината

Драма меѓу револтирани граѓани и полицијата во Скопје Север: Контејнери среде улица, сообраќајот блокиран- еве ја причината

На 04.03.2019 год. околу 15.00 час.на ул.„2-ра Македонска Бригада“ наспроти црквата во населбата Скопје Север при преземање мерка за сторен сообраќаен прекршок, паркирање на возила на коловоз и тротоар, група лица револтирани од постапувањето на полицијата поставиле контејнери на самиот коловоз, при што го блокирале сообраќајот, но по кратко време тој е нормализиран, информираат од МВР.

Повикано е полициско засилување од редовната полиција, а во меѓувреме насобраните граѓани се разотишле.

Коронавирус