понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 161
home Хроника

Донеле мртов 30- годишен маж на Токсикологија, па семејството го украло телото

Донеле мртов 30- годишен маж на Токсикологија, па семејството го украло телото

Вчера во 05.54 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека на Одделение за токсикологија бил донесен Р.Б.(30) без знаци на живот.

Според пријавеното, веднаш потоа телото го земале членови на семејството и заминале со патничко возило, кое набргу било пронајдено.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

Коронавирус