сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 74
home Хроника

Домашно куче повредено со куршум во гради

Домашно куче повредено со куршум во гради

Д.А. вчера пријавил дека на 29.11.2018 година околу 09 часот во дворот на куќата, на улица „Скупи“ неговото куче од расата „Ротвајлер“ било повредено во пределот на градите од куршуми од пиштол, информираат од МВР.

Кучето било однесено во ветеринарна ординација во населба Аеродром.

Од полицијата истакнуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус