четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 126
home Хроника

Докторка пријавила сомнеж за извршен полов напад врз шестгодишно дете во Тиквешко

Докторка пријавила сомнеж за извршен полов напад врз шестгодишно дете во Тиквешко

Докторка пријавила сомнеж за извршен полов напад врз шестгодишно дете во Тиквешко, дознава МИА. Заради заштита на детето, нема да објавиме за која општина станува збор. Од МВР го потврдија случајот за агенцијата.

-Вчера, докторка од приватна здравствена ординација пријавила дека на преглед кај неа било донесено дете на шестгодишна возраст, за кое се сомнева дека врз него има извршено полов напад, стои во одговорот на нашето прашање.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. (МИА)

Коронавирус