петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 95
home Хроника

Докторка од Итна помош нападната додека била на интервенција

Докторка од Итна помош нападната додека била на интервенција

Докторка од Итна медицинска помош вчера во 16,10 часот била физички нападната.

Како што информираат од полицијата, во село Волково, во двор додека С.М.(53) лекар во Итна медицинска помош била на интервенција и извршувала работни задачи кај пациентот Д.Т., физички била нападната од страна на М.Т.(24).

Полициски службеници презеле соодветни мерки и активности и против М.Т. е поднесен соодветен поднесок.