петок, 30. септември 2022. Вести денес: 132
home Хроника

Доктор тепал медицинска сестра на скопска Гинекологија, причината е следна…

Доктор тепал медицинска сестра на скопска Гинекологија, причината е следна…

Рано утринава се случила тепачка во амбулантата на Гинекологија.

Имено, во 07.00 часот во СВР Скопје, С.С.(29) од Скопје пријавила дека околу 05.45 часот во амбулантата на Гинекологија на Комплекс клиники„ Мајка Тереза“ додека била на своето работно место како медицинска сестра по претходна расправија била физички нападната од Т.М.(33) од Охрид, вработен како доктор.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.

Коронавирус