среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 149
home Хроника

Додека возеле на автопат фрлиле кесе со кокаин од возилото – приведени три лица, дрогата пронајдена

Додека возеле на автопат фрлиле кесе со кокаин од возилото – приведени три лица, дрогата пронајдена

На 02.09.2021 околу 22.15 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода А.Б.(31) од Гостивар и С.Ф.(33) и А.И.(31) од гостиварските села Беловиште и Чегране поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психоптропни супстанци и прекурсори“.

Претходно, од возило во кое се превезувале, во близина на наплатната станица Гостивар, фрлиле кесе со кокаин, кое било пронајдено. По документирање на случајот ќе следуваат соодветни поднесоци.