петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Додека возел, зборувал на телефон – казнет пратеник

Додека возел, зборувал на телефон – казнет пратеник

Полициски службеници од СВР Скопје денеска (18.01.2021) му врачија платен налог на пратеникот М.К., кој го прекршил Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата со тоа што зборувал на мобилен телефон додека го управувал своето возило на патот Куманово-Скопје.

Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта во Република Македонија.

Коронавирус