недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 68
home Хроника

Додека се возел со неговата девојка во центарот на Скопје, бил пресретнат од поголема група и му било одземено возилото

Додека се возел со неговата девојка во центарот на Скопје, бил пресретнат од поголема група и му било одземено возилото

На 19.06.2020 во 01,40 часот во СВР Скопје, А.М.(22) од Скопје, пријавил дека околу 22,30 часот, на бул.„Гоце Делчев“,додека заедно со неговата девојка се движеле со возило, го пресретнала поголема група на лица, од кои две лица го запреле со возилото.

Потоа едно од лицата физички го нападнало, а друго лице му го одзело возилото „пежо 306“, по што го напуштило местото на настанот.

Во возилото имало пари и мобилен телефон. Инаку, според пријавеното, А.М. во текот на денот го купил возилото од Ф.И.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.