петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Додека се движела по улица врз неа паднала ограда од куќа во изградба- итно била пренесен во болница

Додека се движела по улица врз неа паднала ограда од куќа во изградба- итно била пренесен во болница

На 11.01.2021 во 17.30 часот во СВР Скопје, Р.В.(64) од с.Стајковци, скопско пријавила дека околу 16.30 часот додека се движела по улица во с.Стајковци врз неа паднал дел од ограда на куќа во изградба, по што во Градската општа болница„Св.Наум Охридски“ од доктор и се констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус