четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 100
home Хроника

Додека работел во пластеници му паднало метална шипка по главата- починал на лице место

Додека работел во пластеници му паднало метална шипка по главата- починал на лице место

На 18.05.2019 година околу 14.20 часот во СВР Струмица било пријавено дека во с.Зубово, струмичко, додека Б.К.(66) од с.Зубово работел во нива со трактор под пластеници, една метална шипка од пластеникот се откачила и го удрила во задниот дел на главата, по што починал.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал, а увид на местото извршила екипа од СВР Струмица. Со согласност на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на семејството за погреб.

Коронавирус