сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 31
home Хроника

Доцна синоќа приведен 31. годишник од тетовско – кај него полицијата нашла прашкаста материја

Доцна синоќа приведен 31. годишник од тетовско – кај него полицијата нашла прашкаста материја

Ноќва (06.10.2021) во 01.00 часот од страна на полициски службеници од Полициско одделение Жеровјане во с.Радиовце бил лишен од слобода Е.И.(31) од с.Горно Седларце,тетовско.

При контрола на патничко возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки,кое тој го управувал, била пронајдена и одземена бела прашкаста материја. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.