вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Дилер од Кочани падна во рацете на полицијата

Дилер од Кочани падна во рацете на полицијата

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против С.С. (40) од Кочани за  сторено кривично дело „неовластено производство и  пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“.

На 23.12.2017 година во Кочани  од страна на полициски службеници, при претрес  во домот на пријавениот била пронајдени марихуана.

Коронавирус