недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Дилер од Кичево фатен со хероин од полицијата

Дилер од Кичево фатен со хероин од полицијата

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против С.М.(20) од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Како што информираат од МВР, на 12.02.2019 година околу 22:15 часот во Кичево на улицата „Маршал Тито“, од страна на полициски службеници, при преглед над пријавениот бил пронајден и одземен  хероин.

Коронавирус