вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Дилер од Гевгелија падна во рацете на полицијата

Дилер од Гевгелија падна во рацете на полицијата

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Ј.Н.(43) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 19.04.2019 на место викано „Вардарски Рид“ во Гевгелија, полициски службеници, при преглед кај пријавениот, пронашле и одзеле марихуана.

Коронавирус