среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 32
home Хроника

Дилер од Арачиново приведен и спроведен во Идризово за доиздржување казна затвор

Дилер од Арачиново приведен и спроведен во Идризово за доиздржување казна затвор

Четириесет и петгодишен жител на Арачиново е приведен за доиздржување на казна затвор од три години и два месеца за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекусори“.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека 45-годишниот Б.Р. е приведен вчера во 04:30 часот и спроведен во затворот Идризово.

Коронавирус