вторник, 28. јануари 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Дилер на дрога падна во рацете на велешката полиција, пронајдено големо количество хероин

Дилер на дрога падна во рацете на велешката полиција, пронајдено големо количество хероин

СВР Велес поднесе кривична пријава против Т.Р.(30) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”. На 18.10.2018 година во Велес, во наслеба „Тунел”, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот и пронашле и одзеле хероин.