петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 160
home Хроника

Дилер на дрога од Косово приведен во Скопје

Дилер на дрога од Косово приведен во Скопје

На 12.09.2018 година во 15.30 часот поради основано сомнение за сторено кривично дело „Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ и „тешка кражба“ приведен е Н.Р.(32) од Р.Косово. Од страна на Основен суд Скопје 1 одредена му е привремена мерка – притвор, по што е пренесен во КПУ Скопје.

Коронавирус