недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 55
home Хроника

Девојка тргнала физички да се пресметува со полициски службеник, заврши со лисици на рацете

Девојка тргнала физички да се пресметува со полициски службеник, заврши со лисици на рацете

На 07.11.2020 во 13.00 часот во Управните служби во МРТВ, од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен Л.Р.(21) од Скопје, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.