сабота, 19. септември 2020. Вести денес: 96
home Хроника

Девојка тешко повредена, паднала од мотор

Девојка тешко повредена, паднала од мотор
илустрација

На крстосница од ул.„9-та“ и ул.„10-та“ во Ресен, вчера околу 19:25 часот В.М. (23) од Ресен управувајќи моторцикл „јуинг“ со скопски регистарски ознаки изгубила контрола над моторциклот и паднала.

В.М. се здобила со тешки телесна повреда констатирана од доктор во Клиничката болница Битола.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

Коронавирус