вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Девојка се бори за живот откако се фрли од зграда во Скопје

Девојка се бори за живот откако се фрли од зграда во Скопје

Дваесет и четири годишната А.К. од Скопје утринава околу 3.30 часот се фрлила од прозорец од зграда во Скопје.

-Од страна на Итна медицинска помош било излезено на местото на настанот, по што А.К. во неконтактибилна состојба е пренесена и задржана на лекување во Комплект клиники “Мајка Тереза” – КАРИЛ, информираат од МВР.

Истата е во животна опасност, со здобиени повеќе фрактури по телото.

 

Коронавирус