четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Девојка прегазена во Чаир, итно пренесена во Клинички

Девојка прегазена во Чаир, итно пренесена во Клинички

Скопјанката Ф.А. од Скопје вчера околу 11:30 часот била прегазена на крстосницата од улицата „Џон Кенеди“ со ул. „Дижонска“ во Скопје.

Како што информираат од полицијата сообраќајна незгода се случила кога патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, удрило во пешакот Ф.А.

Ф.А. со возило на Итна медицинска помош била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

 

Коронавирус