сабота, 28. март 2020. Вести денес: 95
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Девојка од Тетово преживеала хорор: Ја киднапирал, па физички и психички ја малтретирал

Девојка од Тетово преживеала хорор: Ја киднапирал, па физички и психички ја малтретирал

Осумнаесетгодишната Џ. М. од Тетово, вчера пријавила противправно лишување од слобода кое на 9-ти овој месец околу 23 часот го извршил 24-годишниот тетовец Б. Ш.

Тетовецот Б. Ш, според пријавеното, со влечење ја внел во една од просториите на вториот кат од неговата куќа и психички и физички ја малтретирал, наводно поради нивната прекината љубовна врска.