сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 130
home Хроника

Девојка од Тетово креирала лажни профили на Инстаграм и Снепчет и злоупотребувала лични податоци

Девојка од Тетово креирала лажни профили на Инстаграм и Снепчет и злоупотребувала лични податоци

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.А. (20) од с.Гургурница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“.

Во текот на јуни 2016 пријавената, на социјалната мрежа „Instagram“ и апликацијата „Snapchat“, креирала лажни профили со лични податоци на име В.К. (31) од Тетово и на нив објавувала фотографии од В.К. со компромитирачка содржина.

Локални избори 2021