четврток, 17. ноември 2022. Вести денес: 214
home Хроника

Девојка од Скопје сакала фалц евра да размени за денари- си заработи кривична

Девојка од Скопје сакала фалц евра да размени за денари- си заработи кривична

СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Ф.(23) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

На 26.11.2020 во казино во Скопје, М.Ф. пуштила во оптек две фалсификувани банкноти во апоени од 500 евра, со намера да ги размени за денари.

Коронавирус