понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Девојка од Скопје преживеала хорор: Ја нападнале 4 лица во стан нанесувајки ѝ повреди по телото

Девојка од Скопје преживеала хорор: Ја нападнале 4 лица во стан нанесувајки ѝ повреди по телото

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против П.К. (20), Д.К. (20) и А.З. (20), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 21.03.2018 годиана околу 16:00 часот на улицата „Виа Игнатиа“ во Скопје, пријавените заедно со уште едно непознато лице влегле во стан и физички ја нападнале 18-годишната К.Т. нанесувајки ѝ повреди по телото.