среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 148
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Девојка од Неготино наместо да седи во изолација, излегувала од дома

Девојка од Неготино наместо да седи во изолација, излегувала од дома

СВР Велес поднесе кривична пријава против С.К.(22) од Неготино поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

На 07.04.2022, полициски службеници од ОВР Неготино извршиле контрола и на е пронашле пријавената во својот дом и на тој начин постапила спротивно на Решението за самоизолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат.

Коронавирус