среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 148
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

Девојка од Кочани проведена поради поседување дрога

Девојка од Кочани проведена поради поседување дрога

На 03.07.2021 во 00:45 часот во Градскиот парк во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје е лишена од слобода С.М.(26) од Кочани, бидејќи кај неа биле пронајдени прашкаста и грутчеста материја, како и дигитална вага.

По документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.