недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 91
home Хроника

Девојка од Гостивар загина во Италија

Девојка од Гостивар загина во Италија

Деветнаесетгодишната Аријана Сефери од Гостивар загина синоќа во сообраќајна несреќа која се случи во италијанското градче Виларота ди Лузсара.

Италијанската полиција извести дека таа патувала во автомобил „фиат брава“ во кој биле нејзиниот пријател од Индија и негов роднина.

Од засега непознати причини возилото се судрило со автомобил „фиат мултипла“ кој доаѓал од спротивен правец. Сефери починала на местото на несреќата, додека двајца државјани на Индија кои биле повредени во несреќата починале во болница.

Локални избори 2021