понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 42
home Хроника

Девојка му сакала да му внесе хероин во затвор: Кривична пријава за двете лица од Дебар

Девојка му сакала да му внесе хероин во затвор: Кривична пријава за двете лица од Дебар

Штипската полиција поднесе кривична пријава против 28-годишен затвореник и 25-годишна девојка од Дебар поради сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Како што информираат од МВР, на 23 септември минатата година во затворот во Штип, второпријавената, при посета на затвореникот, се обидела да внесе хероин, кој бил откриен од страна на надзорниците.

По преземените мерки, било утврдено дека затвореникот претходно договорил набавка на хероинот од лице што засега е непознато за истрагата.

Коронавирус