сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 78
home Хроника

Девојка касната од куче скитник

Девојка касната од куче скитник

Деветнаесет годишната К.М. вчера пријавила дека околу 21 часот додека се движела по улицата “Лука Геров“ куче скитник ја каснало за десната нога, во пределот на потколеницата.

Истата била однесена во Комплексот Клиники “Мајка Тереза“ каде и била укажана лекарска помош.

Коронавирус