среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 24
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Хроника

Девојче згмечено од вратата во автобус на ЈСП, па потоа паднало- завршило во Градска

Девојче згмечено од вратата во автобус на ЈСП, па потоа паднало- завршило во Градска

Во СВР Скопје, С.А.(42) од Скопје вчера пријавила дека околу 15.30 часот нејзината малолетна ќерка, при излегување од автобус на ЈСП, кој имал правец на движење од Бит Пазар кон Чаир, додека автобусот стоел, при симнување, била притисната од вратата, а потоа и паднала.

Укажана и е лекарска помош во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус