вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 60
home Хроника

Девојче тешко повредено откако паднало по скали во автобус на ЈСП

Девојче тешко повредено откако паднало по скали во автобус на ЈСП

Десет годишно девојче се здобило со тешки телесни повреди во автобус број 3 на Јавното сообраќајно претпријатие на улица „Тодор Александров“, вчера околу 11 часот.

-Во моментот кога девојчето се симнувало по скали од вториот кат автобусот застанал и тоа паднало по скалите. По незгодата, девојчето со друго возило било пренесено во Ургентен Центар – „Систина“ каде и биле констатирани тешки телесни повреди, информираат од МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.